Samota a Smútok

Autor: Jánina Gažová | 7.1.2012 o 0:59 | (upravené 19.2.2012 o 1:18) Karma článku: 3,25 | Prečítané:  270x

Smútim nad Smútkom a Samotou a celkom im aj rozumiem. Keď oni sú tak smutní a sami... Niežeby sme sa zabávali, od toho tu teraz Smútok nie je, ale ohovárame (áno hnusne ohovárame) Závisť a Hnev, ich potomka Zúfalstvo a celú generáciu bezduchých klamstiev. Kto by to bol povedal... dostali sme sa teda k riešeniu nás samých, našich klamstiev, nášho zúfalstva, našej nahnevanej závisti.

Ako zvyčajne, na nič svetoborné sme neprišli. Kolotoč sa vrtí stále dokola, čo dávame sa nám vracia, ani netušíme ako. Možno som ich opäť len trochu bližšie spoznala. Smútok má rád Samotu, ale Samota prijme Smútok podľa toho, koho navštívi ona sama. Ale tiež ho má rada, vie, že ju istým spôsobom napĺňa. Povedali mi, že si navzájom nikdy neklamú, ale ja im to neverím. Opäť raz jedna vec, ktorá zostáva visieť ‘vo vzduchu‘, pozerá sa na nás, my na ňu hodíme len jedno oko a tým to končí. Končí, čo ani nezačalo, lebo to je stále. A keď niečo skrátka je, nemá to počiatok, ani koniec. Čiže to nekončí, len sa tomu nevenuje pozornosť. Ale to je už jedno...

Anyway, Samota sa veľmi nekamoší so Zúfalstvom, ale musí ho tolerovať, lebo je to sused Smútku. A viete aké vedia byť susedské vzťahy dôležité...

Hnev a Závisť sme nerozoberali až do kosti, (k čomu by to aj bolo...?) lebo Smútok už musel ísť. Letel za niekým iným a Samota, tá sa chcela zdržať, tak som jej povedala nech zostane. Neverili by ste, ako sa zmenila, keď bola sama. Nebola už taká smutná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?